| anonim_4396 a întrebat:

Am un ten gras, moderat acneic şi cam roşu. Dimineaţa folosesc o cremă pentru curăţare a tenului, specială pentru tenul gras. După aplic un strat de BB Cream, tot pentru ten gras, după care, pudră compactă, tot pentru tenul gras. Problema este că după 3 ore faţa se îngraşă, şi. e groaznic. În ciuda faptului că fac eforturi să nu mai am tenul lucios, nu e nicio îmbunătăţire.

Îmi este ruşine să ies din casă fără BB cream pe faţă, deci ideea pică din start.

P.S : Am 18 ani, când tenul meu va fi normal şi-mi vor dispărea coşurile, tenul gras şi roşu, etc? Simt că o iau razna!

1 răspuns:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Pai acum hormonii umbla prin corp si d-aia.zic sa folosesti apa de argila dimineata si seara e foarte buna.si daca ti se ingrasa tenul dupa bb cream ia un servetel si sterge-te usor pe fata