| Smellslikecarotss328 a întrebat:

Hei TPU
As avea nevoie de recomandare pentru un deodorant bun. Nu neaparat pentru mirosuri cat pentru transpiratie in exces

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca esti baiat, pot sa iti recomand spray-ul STR8. Eu la el m-am oprit, dupa ce am incercat tot felul de roll on-ere, "sapunuri" si alte spray-uri.
De cele cu bila (roll-on) m-am lasat pentru ca imi murdareau tricourile, cele de tip sapun le-am lasat pentru ca nu pareau prea eficiente, si ma simteam incarcat dupa ce ma dadeam cu ele.
Am folosit spray rexona, era eficient dar murdarea tricourile.
STR8 e singurul care miroase mult, frumos (mie imi place cel negru, clasic), nu pateaza tricourile si ascunde mirosul.
Dar cred ca trebuie sa incerci pe pielea ta mai multe, pana cand iti alegi preferatul, pentru ca suntem diferiti dpdv al transpiratiei, pielii si preferintelor.

| J0B0MAT a răspuns:

Https://www.drmax.ro/......0-ml-vichy

Ăsta mi se pare cel mai bun din câte am încercat.Îl găsești în cam orice farmacie.E fără parfum, fără alcool și nu irită.

| gabicoo a răspuns:

"Eau de poubelle" by Chlotilde! Gratuit pentru ce care locuiesc în sectorul I București.

| mont a răspuns:

Tu ai nevoie de antiperspirant nu deodorant, cu riscurile pentru sănătate existențe dar nu prea sunt alte soluții.

| Celdrept a răspuns:

La subraț Odaban e cel mai eficient, nu exista unul mai eficient decât el în toată lumea asta, dar costa vreo 100 de lei. Te dai doar de 2-3 ori maxim pe săptămână înainte de culcare și de a te spala la subraț.
Restul sunt ineficiente daca transpiri excesiv.

| Eusuntingineru a răspuns:

Borotalco sunt de calitate.

| Smellslikecarotss328 explică:

P.s. de preferat sa nu fie spray