| Laurentiujr a întrebat:

Hei TPU, astăzi am fost la o farmacie și a zis că nu există așa ceva în nicio farmacie. Eu unul nu înțeleg. Nici măcar un ac steril nu găsesc dar cercel. Unde sa ma duc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, cred ca gasesti la magazine de tehnica medicala, ar trebui sa aiba.

https://www.medimfarm.ro/......8-microtip

18 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La saloanele de piercing-uri au si ace sterile si cercei. Am vazut piercing-uri de baieti si la magazinul C&A.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Nu sunt in mall-uri, de obicei in apropierea spitalelor. Din ce oras esti? Daca esti din Bucuresti iti pot da niste numere de telefoane.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Magazin Coltea
I.C Bratianu nr. 16-18, Sector 3, Bucuresti
office@tehnicamedicalacoltea.ro
echipamentecoltea@gmail.com

Magazin Coposu
Corneliu Coposu nr 1D, Sector 3, Bucuresti

TAG Tehnica Medicala - Foisor
Adresă: Bulevardul Ferdinand I 32-34, București 030167
Program: Deschis ⋅ Închide la 18
Telefon: 0736 618 823

TAG Tehnica Medicala - Floreasca
Adresă: Șoseaua Ștefan cel Mare 8, București 020141
Telefon: 0736 618 822

Mithos Aparatură Medicală S.R.L.
Adresă: Strada Sfântul Elefterie 26, București
Telefon: 021 410 8269

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mutumesc pentru funda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Laurentiujr):

La spital nu sunt sigur, dar vad ca la salonul Funky Tattoo pretul pentru lobul urechii este 50 lei.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Eu cred ca ai putea incerca si la spital la asistente atata timp cat acele sunt sterile si nu exista risc de infectare. Dar trebuie sa mai fi facut pentru a nu aparea probleme din cauza unor greseli.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Am inteles ca se pot gasi si la magazinele de bijuterii, pretul ar fi minim 90 lei.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Https://www.facebook.com/pg/cerceistudex/shop/

Cool Bijoux Concept SRL
-Calea Văcărești 312, București 040065
Telefon: 0744 102 069

| vmalex21 a răspuns:

Tot nu ai reusit sa iti faci o amarata de gaura in ureche si sa iti pui cercelul ala? In ditamai Bucurestiul ai nenumarate saloane unde cu 50 de lei iti face amarata aia de gaura in lob si iti da si cercel sau magazine de bijuterii unde pentru 30-40 de lei iti face gaura cu pistol si cercel medicinal in nici 2 minute.Banuiesc ca iti permiti suma aia.Sigur ca mai ai si varianta sa cauti vreo domnisorica asistenta medicala de pe la vreun cabinet sau policlinica care contra unei mici atentii sa iti gaureasca urechea cu acul dar in cazul asta va trebui sa ai cercelul pregatit, de preferat unul din aur sau otel chirurgical.Ma indoiesc insa ca ai cum ma indoiesc si de faptul ca vei suporta durerea provocata de intepatura cu acul.Lasa tu branulele ca poate mai faci vreo prostie(infectie, gaura facuta stramb, etc)

Răspuns utilizator avertizat
| vmalex21 a răspuns (pentru Laurentiujr):

Uite aici un link, rasfoieste un pic si o sa gasesti niste locuri.Acum e vara,esti tanar,faci si tu o plimbare chiar si un pic mai departe happy Daca nu ai nicio sansa la saloane te duci la magazine de bijuterii, sunt multe care au pistol, nu iti trebuie programare, nici cercel, nimic.Sunt si policlinici private care fac nou-nascutilor in general, costa pe la 50 de lei cu cercel medicinal.Cauta si da si tu un telefon. Daca nici asa nu merge...iti cauti un cercel mic si finut din aur pe undeva(banuiesc ca nu vrei sa ramai cu ala medicinal), cauti o domnisorica asistenta si ii expui problema.Are ea ac si tot ce trebuie, tu sa mergi cu cercelul.Asa a procedat un amic care s-a dus la policlinica maternitatii si in 10 minute a rezolvat.E un pic mai dureros dar nu insuportabil.Linkul e mai jos
https://forum.softpedia.com/......bucuresti/