| Reginamodeiiii a întrebat:

Cum pot fi mai drăguţă, mai sensibilă, mai de treabă? De obicei sunt mai nebună, puţin rebelă să spunem, şi uneori mă simt ciudat că celelalte fete sunt considerate drăguţe, de treabă, amuzante iar eu o ciudată băieţoaică. sad
Vă rog ajutaţi-mă şi fără răspunsuri "fii tu însuţi" fiindcă nu îmi merge! funda happy

Răspuns Câştigător
| Mirunaaaa a răspuns:

Uite cum stă treaba. Nu poţi peste zi să devi sensibilă, sensibilitatea vine de la sine. Că eşti mai nebună, mai rebelă, o să găseşti pesoana care te place aşa. Dacă o să încerci să devi ceea ce tu nu eşti, o să fi falsă şi cu tine şi cu cei din jur.Nu cred că vrei să fi aşa.Şi eu sunt băieţoasă, joc minecraft şi cs, dar ies pe afară cu colegele, la suc, la poze, etc.Trebuie să găseşti persoana care te place aşa cum eşti,nu care te-ar plăcea dacă ai fi "sensibilă". Dacă vrei să fi ceea ce nu eşti vei părea că eşti o mironosiţă, nu o fată de treabă. Dacă începi şi te machezi, etc, haine cool, hai să zicem că mai schimbi ceva, dar atitudinea nu ţi-o poţi schimba aşa. peste noapte.

4 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Hei! Fiecare are ceva aparte la el, iar la tine este faptul ca esti mai nebuna, nu este un lucru rau, un baiat exista si pentru tine.Eu mi-am schimbat comportamentul (eram ca tine) in urma unei depresii cauzate de pierderea unei prietene pe care o iubeam (si o iubesc in continuare) extrem de mult. Daca vrei sa fi catalogata ca fiind "draguta", poarta haine feminine, parfumuri, machiaza-te discret cu un luciu de buze, rimel, blush, poarta sandale, nu adidasi, nu injura, fii mereu rezervata, politicoasa.Bafta! :*

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Hey! Daca nu e bine cu "fii tu insuti", ce raspuns ai vrea sa-ti dau? Daca esti rebela (ceea ce este foarte bine la noi, adolescentele), nu inseamna ca nu esti de treaba sau daca esti mai nebuna, nu inseamna ca nu esti draguta sau sensibila. Toti suntem sensibili pentru ca fiecare avem ceva care ne sensibilizeaza intr-un anume fel si ne face sa ne simtim asa. Si cum adica nu iti merge sa fii tu? Pe asta nu o inteleg. Adica, daca esti mai nebuna si rebela, inseamna ca asta esti tu si fii asa in continuare pentru ca nu merita sa te schimbi ca si persoana pentru nimeni. De ce vreti mereu sa fiti ca si alte fete? Daca e pentru baieti, chiar nu merita. Oricum, este pentru fiecare din noi cate un baiat, doar ca trebuie sa-l asteptam.

| Cudeea a răspuns:

Cred ca este important sa te simti bine in pielea ta iar faptul ca vrei sa te schimbi special pentru a schimba parerea altora despre cum esti tu de fapt nu este tocmai ok. Sa fii draguta si sensibila ar trebui sa iti stea in caracter, nu e ceva ce iti poti atribui de pe o zi pe alta. Fiecare are o personalitate diferita, un comportament aparte iar tu nu te poti compara cu alte fete pentru ca esti unica. Dar daca vrei sa fii mai feminina si conceptia altora despre tine sa se schimbe, ai putea renunta la orice obicei baietesc, te-ai putea aranja mai dragut, sa zambesti mult si sa fii amabila. Si hainele sa fie feminine dar decente..Nu stiu daca exista o modalitate sigura in a te schimba in ceva ce nu te reprezinta.

| printesa16 a răspuns:

Cine te place, te place asa cum esti bai bine asa decat o piti.