| IngerasMikutz a întrebat:

TPU cum sa ma comport cu prietenii ca sa nu ma creada ciudata si baietoaica si cum sa ma comport ca sa ma creada glumeata si de treaba si de incredere dau funda si multe voturi la cele mai bune raspunsuriwinking

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Cu alte cuvinte vrei sa te prefaci, sa joci teatru.Ce-ai avea de castigat?
Nu te gandesti ca atunci cand vor vedea ca tu nu esti de fapt asa, te vor da deoparte.(vor pierde increderea complet in tine). Sau nu-ti pasa. Fii tu insati si cui o sa-i placa de tine e OK. Cui nu, nu.

| Mihaela1964 a răspuns:

Comporta-te ca si cum ai fi tu.Prietenii te plac pentru cum esti, nu pentru cum vrei sa te modelezi sa le placi lor.Fa ce-ti place, cultiva-ti calitatile, instruieste-te.O sa ai langa tine prieteni de calitate, care te vor respecta, langa care vei avea clipe frumoase si de la care vei avea ce invata.

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Trebuie să fii tu însăţi. Acesta este unul dintre cele mai importante lucruri.
Să ştii că dacă eşti băieţoaică şi ciudată în acelaşi timp, prietenii nu te vor aprecia.
Încearcă să fii delicată, feminină, comportă-te frumos şi dă dovadă de faptul că eşti o fată finuţă şi educată.
Unul lucru esenţial este să fii întotdeauna amabilă. Chiar dacă nu ai chef de conversaţii sau eşti supărată, obosită, nervoasă, cu oricine ai vorbi trebuie să îi răspunzi frumos, politicos şi cu zâmbetul pe buze. Cu siguranţă acea persoană va fi foarte încântată că are o asemenea prietenă.
Când te afli în preajma amicilor, ascultă-le poveştile, fii atentă la orice îţi povestesc ei chiar dacă nu sună atât de interesant iar apoi încearcă să le spui şi tu ceva asemănător din experienţele tale.
Nu uita că prietenii la nevoie se cunosc.
Încearcă să fii un sprijin pentru ei, ridică-le moralul când sunt trişti, fă-i să zâmbească şi nu îi lăsa baltă când au nevoie de ajutor.
Nu uita: "Un zâmbet nu costă nimic".
Pa-pa.

| Stefanniaa a răspuns:

Pai. Eu cred ca poti sa faci cam tot ce ffaac chic ei, dar e mult mai bine sa fii TU, pentru un prieten este acela care te place asa cum esti! Am trecut si eu prin asa ceva si mi-am dat seama ca cei care vor sa ma schimbe nu-mi sunt prieteni nici pe departe! Ma bucur daca te-am ajutat!