| 02345678910111213141516171819202122232425 a întrebat:

Hei, TPU! Cum pot sa scap de rosul unghiilor?
Vreau cât mai multe modalități.
Atunci când sunt la școala și mă enervez sau nu știu la ceva încep sa le rod.
Am încercat diverse chestii ca sa nu le mai rod și cu soluții speciale, sa fac altceva cu ele când vreau sa le rod și multe altele.
ȘI NU POT SA SCAP
Vreau sfaturi, va rog!
Nu site-uri

2 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

In primul rand, sa-ti tai unghiile scurt si sa le ungi cu piper ori cu ardei iute. Trebuie insa sa ai grija sa nu te freci si la ochi pentru ca, atunci ai o problema. Cred ca, este bine sa constientizezi ca ai acest tic si atunci cand esti stresata, sa devii constienta de faptul ca, nu te ajuta cu nimic, faptul de ati roade unghiile.
Cred ca stii ca acum se fac tot felul de modele pe unghii daca mergi la manichiurista si cum vine vacanta, poti sa incerci sa mergi sa-ti faci manichiura si vazand cat iti sunt de frumoase unghiile sa-ti fie "mila" de ele si sa "uiti" sa le mai rozi.
Un gand bun si multa sanatate.

| RAY a răspuns:

Esti dependeta de asta o faci inconstient