| Anisoara0anutza00123 a întrebat:

Vreau sa scap de rosul unghiilor! Nu pot sa mai suport! Orice as face tot decurg la acest obicei prostesc.Am incercat diverse metode(lac de unghii amar,ulei de masline pe unghii,etc), dar fara rezultat. Stiti cumva vreo metoda prin care sa scap de acest obicei?

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Consulta un psiholog, rosul unghiilor sau alte ticuri apar de obicei pe fond de stres, posibil din cauza unui eveniment marcant din copilarie, cu ajutorul unui specialist poti afla acel eveniment si invata sa treci peste el; asa scapi si de rosul unghiilor, care e doar efectul...

| AdeutssaAde a răspuns:

Stiu ca e foarte ciudata aceasta metoda, dar eu asa am reusit sa scap de obiceiul asta: cand realizezi de fapt ca tu iti rozi unghiile, piscate de mana sau zgariete putin nu stiu...stiu ca e greu dar asta am facut laughing Funda?

| Anisoara0anutza00123 explică (pentru AdeutssaAde):

laughing o sa incerc! va fi dureros dar vad eu laughing

| AdeutssaAde a răspuns (pentru Anisoara0anutza00123):

Sa imi spui daca la tine a functionat! :*

| DeeaMedeea a răspuns:

Cauta prin farmacii o oja speciala care cand te dai cu ea are un gust naspa si o sa incepi sa nu mai faci asta, du-te acolo si intreabai daca au o oja speciala in potriva rosului unghiilor

| Anisoara0anutza00123 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Întrebări recente