| Swetlly122 a întrebat:

De ce hainele de la vagabond sunt așa scumpe? De ex 400 lei o pereche de pantaloni. Și ești mai șmecher daca te îmbraci cu haine de la Vagabond?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

O fi scumpa dar nu cred ca e asa populara la noi. Asa ca sansele sa aprecieze cineva fara sa faci flex si sa le zici pretul is mici.

| aditimus a răspuns:

Pentru ca marca e Suedeza si calitatea e mai buna.
Nu esti mai smecher poti sa gasesti alte firme mai bune decat asta.

| doctorandus a răspuns (pentru aditimus):

Eu am luat o pufoaica Made in Romania, costa 895 Euro. De ce? Pana mor nu-mi mai trebuie alta. Cutitul nu poate s-o taie, nu se poate zgaria, nu intra apa sau vantul, tine de frig la minus 40 de grade (Fahrenheit sau Celsius, nu conteaza). https://en.wikipedia.org/wiki/Vollebak

| Apokales a răspuns:

Cand vine vorba de haine un mare pret il dai, tu ca consumator, pe reclame. Da, pe langa material si munca mai platesti si reclama pe care ei o fac produselor. Asa ajungi sa dai pe o carpa de 2 lei 300 de lei. Super, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omu face haina, nu haina pe om. Dacă ești prost poți sa te îmbraci și cu aur, nu funcționează lumea aceeași părere o va avea despre tine. Personalitatea e cea care te scoate în evidenta cel mai mult dacă îți lipsește poți sa te îmbraci cu orice. Smecherii nu prea ajung bine în cele mai multe cazuri de fapt aia sunt niște imitații de oameni smecheri fiindcă smecherii adevărați nu prea se arata sau se lauda sau aia, aia. Ei tac și fac.

| nesdfs a răspuns:

Smecheria e pentru fraieri