| BruneTTe a întrebat:

Iau de ceva timp Sortret deci am pielea uscata si as vrea sa-mi recomandati un fond de ten foarte bun potrivit pentru o piele uscata. Ceva ce sa functioneze. Si sa aiba si o acoperire buna.
Multumesc.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cate stiu eu, cat timp folosesti Sortret si cateva luni dupa aceea, nu ai voie sa folosesti nici un fel de cosmetice, cu atat mai putin fond de ten. Cere-i dermatologului o crema dermatologica, dar sub nici o forma nu-ti incarca tenul cu farduri de nici un fel.

| Bondarel99 a răspuns:

Revlon Colorstay

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Daca ai tenul uscat, incearcă să foloseşti fonduri de ten hidratante, dar pe baza de ulei. Nu numai ca menţin pielea hidratata dar dau, de asemenea, şi o strălucire radianta tenului.
Îţi recomand Garnier Miracle Skin Perfector BB Cream, le găseşti în supermarketuri.
Sunt foarte bune big grin.
Toate cele bune.

| Dianatips a răspuns:

Si eu am ten uscat si destul de sensibil.
Mi-e foarte uscat tenul pe frunte si pe marginea nasului, ce-i drept imi fac si peeling foarte des.
Eu foloseam de la Rimmel - Wake me up, e la sticluta la 30 de ml, cu capac portocaliu, costa in jur de 45 de lei si are o acoperire foarte buna, dozarea este cu pompita si este destul de lichid, in plus lasa pielea super catifelata si chiar o hidrateaza, dar avand in vedere ca in cazul tau nu e prea indicat sa folosesti cosmetice ai putea opta pentru BB Creme de la Garnier. Eu ieri mi l-am cumparat si sunt exagerat de incantata. In caz ca nu stii ce e, e un fel de crema de fata care contine si fond de ten. Are o acoperire destul de buna in caz ca nu ai prea multe imperfectiuni...cosuri. Iar daca aplici doua straturi, sau un strat si apoi pudra, e ca si cum te-ai fi facut cu fond de ten cu acoperire mare, deci eu ti-as sugera sa optezi pentru BB. Eu am dat pe el 28 de lei. Eventual cauta pe youtube un tutorial despre BB Creme Garnier si iti e mai usor sa iti faci o parere