| pure9 a întrebat:

Am pielea cu tendinta de ingrasare in zona T si mai nou, cand aplic fostul fond de ten pe frunte se strange putin. Ce fond de ten cu acoperire medie si care sa nu aiba un aspect fals folositi/imi recomandati? (fara Maybelline)

Răspuns Câştigător
| floriasdfg a răspuns:

Fondul de ten revlon colorstay şi o pudră matifiantă, cea mai bună care-şi merită banii şi să nu fie prea scumpă este stay matte de la rimmel london. fondul de ten costă 50-60 de lei, iar pudra în jur de 30. succes!

3 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Foloseste o baza pentru machiaj inainte, astfel nu se va mai intinde.

| Chokorētoバタフライ a răspuns:

Eu folosesc un fond de ten de la rimmel london si sunt foarte multumita ca acopera foarte bine si nu se strange.inainte am folosit un fond de ten de la maybelline si am patit la fel ca tinehee hee

| anutzabnx a răspuns:

Revlon Colorstay are acoperire mare si e greoi pe fata, e pentru evenimente cand vrei sa arati perfect... Incearca Lóreal Accord Parfait sau Lóreal True Match.
Totusi, mie mi-a placut cel mai mult Affinitone de la Maybelline, arata super natural, nici nu se cunoaste si rezista si fara sa il fixezi cu pudra big grin