| Albãstriţaxx a întrebat:

Hei TPU:* în primul rând scuzaţi categoria.
Deeci...am nevoie de o metoda buna de a scapa de coşurile de pe faţa.
Cel mai bun răspuns primeşte fundăă big grin

9 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Mergi la dermatolog pentru tratament. O sa iti faca reteta unei creme speciale pentru tenul tau. Bafta!

| Kriss96 a răspuns:

Daca este o acnee grava mai bine mergi la dermatolog.Eu recomand tuturor Retin-A.Este o crema data de medicii dermatologi in cazul acneei de cel mai grav tip (acela care lasa gauri in piele). Daca cel mai grav tip de acnee se vindeca perfect cu Retin-A, cateva cosuri trec incredibil de repede.Ai grija la igiena si foloseste o crema hidratanta in paralele cu Retin-A.Totul tine de obisnuita.Mai intai te dai 2 zile cu Retin-A, apoi pauza alte 2 zile.Si o iei de la capat.In timp scurtezi pauza.Retin-A este o crema care "arde" efectiv acneea.Nu te gandi ca o sa te doara.Nu vei simti nimic.O sa ti se usuce pielea destul de tare, asa ca foloseste crema hidratanta in fiecare dimineata, si seara doar in zilele de pauza cu Retin-A.

| LoriLoL a răspuns:

Printr-o ingrijire corespunzatoare..asta daca nu cumva e din cauza pubertatii.indiferent din ce cauza ar fi ai grija de tenul tau prin demachiere seara dimineata ..foloseste crema hidratanta de zi indiferent ca te machiezi sau nu..gel de curatare cu particule ..si cate un tratament de curatare din cand in cand!

| Swal a răspuns:

Omule, nu exista "cel mai bun raspuns primeste funda" pentru ca asa iti pot zice si eu 7 mii de tratamente si sa-mi dai funda fiindca ti-am dat cel mai pompos raspuns. NU. Trebuie sa mergi la un dermatolog si el va stii cel mai bine ce e potrivit pentru tine. Tenurile difera, exista unele mai sensibile care au nevoie de o anumita crema si altele mai putin sensibile, care totodata, au nevoie de o alta crema si tot asa. big grin

| LoriLoL a răspuns (pentru Swal):

Like like like! cat se poate de realist.

| Swal a răspuns (pentru LoriLoL):

Vaai..multumesc mult laughing :*

| LoriLoL a răspuns (pentru Swal):

Imi plac oamenii care gandesc drept.nu stramb!

| Swal a răspuns (pentru LoriLoL):

Si mie imi place cand sunt laudat..sa mai treci pe la mine laughing. PS : si mie imi plac oamenii civilizatiwinking

| Valleria a răspuns:

Eu tot am cosuri si am mer la dermatolog. Mi-a recomandat sa beu pastile din Bardana (cauta pe google) si sa ma dau cu o crema de galbenele. Nu trebuie sa maninci ciocolatalaughing)