| XxKidaaaxX a întrebat:

Hei TPU happy. Mai e ceva si incepe scoala, cateva idei pentru inceput de an? Cu ce sa ma imbrac si cum sa imi fac parul? Dau Funda celui mai bun raspuns :3.

Răspuns Câştigător
| omidaa15 a răspuns:

Eu iti sugerez o camasa rosie sau ce culoare vrei tu, un papion, blungi inchisi la culoare, camasa bagata in blugi si niste tenesi negri cu tinte sau balerini negrii. Pentru par incerca sa-l prinzi in coc, sau spic intr-o parte ca sicum ai fi rasa in cap sau coada de peste.o bratara sambala nu va strica nimic. dar eu iti sugerez maxim 3 bratari si un inel. pana la urma esti la scoala nu ai iesit in oras. si la machiaj nu trenuie sa fie prea strident! Incerca putin fard de culoarea pielii putin rimel un luciu de buze doar sa straluciasca.
daca vrei ceva mai elegant incerca o fusta neagra mulata fara dres, camasa alba bagata in fusta si cu maneci rasucite si niste balerini negri sau tenesi albi. parul prins in coada sau spic pe mijloc. machiajul la fel ca cel de sus. daca este frig la aceasta tinuta merge bine o geaca de blugi scurta, si la tinuta de sus o geaca de piele..neagra sau crem. asta depinde de culoarea camasii. sper ca te-am ajutat :*
Funda?

3 răspunsuri:
| Mirrruna a răspuns:

Buna seara! Eu iti propun sa alegi o tinuta classy, sa fii eleganta si sa atragi privirile admirative ale colegilor si profesorilor. Cred ca cea mai buna varianta este o fustita sau o pereche de blugi skinny, de culori inchise, iar in partea de sus o camasa sau un tricou alb(asa cu siguranta vei fii remarcata de profesori). Pe deasupra, in cazul in care va fi o zi racoroasa iti sugerez sa porti o geaca de blugi careia sa'i sufleci manecile, un sacou sau un pulover. Desigur, tinuta nu trebuie sa arate monotona asa ca cel mai bine ar fi sa o accesorizezi cu tot felul de bratari si inele, poate chiar o esarfa care sa'i ofere culoare. In picioare, in cazul in care esti mai scunda, iti sugerez niste botine cu toc, cred ca negre ar arata cel mai bine; daca esti inalta, niste balerini, poate chiar tenisi(am vazut ca se poarta acum tenisi cu fusta).
Multa bafta in noul an scolar!

| Andreeac33 a răspuns:

Eu iti propun ceva elegant si stilat, gen o fustita, o camasa si o pereche de balerini iar parul poti sa tii-l lasi pe spate cu o cordeluta sau ceva de genu.Sa nu incerci ceva prea sofisticat ca pare ciudat ca o sa fi singura.

| Kristinnaaa a răspuns:

Bună,

Poți vedea aici mai multe idei de ținute pentru prima zi de școală:

http://sanduirina.com/back-to-school-10-tinute-stylish-la-preturi-mici/

Mult succes în noul an școlar! :)