| ZUZU_5184 a întrebat:

Hei TPU mi-am facut o masca de par cu ulei de masline si doua galbenusuri de ou din pacate nu mi-a mai ramas ulei asa ca as dori sa stiu ce alte masti de par preparate in casa se pot facebig grin nu prea grele(pentru par degradat sau ars)

5 răspunsuri:
| Amyyyyyyy a răspuns:

Decy doar ca sa stii lamaia este foarte, foarte buna pentru par si pentru tenul gras si aspru dar si pentru cel cu cosuri normal cand te dai cu lamaia te ustura dar e foarte bine pentru ca isi face efectul 1) pui apa intr-un lighean si iti iei o lamaie si o storci in apa aceia si te limpezesti in ea2)sa stii ca uleiul ce masline este ideal pentru firele arse de par3)keratina este o pastila foarte buna pentru par o poti lua de la farmacie si o zdrobesti pana se face praf si o pui in sampon.big grin

| Amyyyyyyy a răspuns:

Zuzica93 sa stii ca uleiul de ricin este foarte toxic sa stii si eu zic sa nu il folosestiwinking

| mihaella00elena a răspuns:

Incearca: miere+galbenus de ou+zeama de lamaie
am incercat-o si eu si e buna happy

| zuzica93 a răspuns:

Galbenus cu ulei de ricin si vitamina a sau e
galbenus cu petrol si vitamina a sau e
galbenus cu miere de albine si vitamina a/ulei dericin
doar ulei de ricin

| BluezZzz a răspuns:

Lasa masca zau...Mama se da cu gaz in cap si merge si nu cade parul da fii atenta! Nu mai lasa ceva sa te atinga pe par ca ustura. Sper ca ti-e de folos