| LittleLady1 a întrebat:

Vreau sa mi fac o masca de par din 2 galbenusuri de ou si doua linguri de ulei de masline dar nu stiu daca sa aplic masca asta dupa ce ma spal pe cap. Si mai pot folosi si blasam dupa?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masca se aplică înainte de spălare. o lași să acționeze 30 de minute. da, poți folosi balsam happy

| Satango a răspuns:

Bună!
În primul rând trebuie să ştii că măştile de păr hidratante se aplică doar pe lungimea firelor de păr, nu şi pe rădăcina acestora.
Masca de păr o aplici după şamponare. Aştepţi să-şi facă efectul ( e bine să-ţi înfăşori părul într-un prosop ca să-şi facă efectul mai bine ). După îţi clăteşti părul ( apa să nu fie prea rece, dar nici prea fierbinte ). Dacă doreşti poţi să foloseşti şi un balsam după.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Eu folosesc masca asta o data pe saptamana si o folosesc inainte sa ma spal pe cap, dupa ma spal si aplic si un balsam

| bibi518 a răspuns:

Eu zic sa te speli pe cap inainte de a folosi masca, deoarece dupa ce te speli parul va fi mai curat si masca va actiona mai bine.
De balsam nu stiu daca poti sau nu sa-l folosesti dupa, eu de obicei nu folosesc deoarece nu vreau sa imi "incarc" parul.happy