| Sasha30 a întrebat:

Pentru un machiaj cu codita de ce am nevoie? Stiu ca tus ori eyeliner. Daca gresesc spuneti-mi. De ce am nevoie? E suficient atat ca sa iasa bine?

4 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Este sufficient. Daca vrei ceva mai WAW poti baga si pe jos un dermatograf negru..si unul alb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E suficient.

| PinkPanther001 a răspuns:

Ca sa trasezi acea linie de tus perfecta, un must pentru machiajul glamour, deseneaza intai linia dorita cu un fard negru. Iti va fi mult mai usor sa corectezi daca gresesti sau iti tremura mana. Dupa ce esti multumita de rezultat nu iti mai ramane decat sa trasezi pe modelul deja desenat o linie de tus. Directia coditei de la linia de tus trebuie sa fie, ca directie, o continuare a liniei pleoapei inferioare, in forma de V. Codita ideala este mai groasa la baza si se subtiaza treptat spre exterior.