| rainboow a întrebat:

Hei, TPU!
Peste ceva timp voi merge la o nunta impreuna cu parintii mei si ma gandeam ce o sa port. Dar cea mai frumoasa rochie a mea si cam singura care ar putea fii purtata la o nunta este o rochie albă. Este deasupra genunchiul si nu seamana deloc cu o rochie de nunta asa ca daca as accesoriza-o colorat credeti ca as putea sa o port? Oricum este posibil sa îmi iau o noua rochie sau una speciala pentru acea ocazie pana atunci, dar eram curioasă.
Multumesc pentru raspunsuri!

6 răspunsuri:
| Tinna666 a răspuns:

Nuuuu! e o lege nescrisa, nu ai voie sa porti alb la o nunta! doar mireasa se imbraca in alb kiss iti sugerez sa iti cumperi o rochie nud sau roz pal daca tot vrei ceva deschis si cat mai simpla. ceva mulat, cu spatele gol, cu niste cercei finuti, niste sandale cu toc cui si un machiaj frumos vei face senzatie smug

| rainboow explică:

Multumesc pentru răspunsuri. _lizzygrand_, ai dreptate. Nu m-am exprimat bine. Ma refeream la încă o culoare. Oricum nu îmi place sa ma îmbrac foarte colorat happy.

| lizzygrand a răspuns:

Nu cred ca ar merge colorat, alege doar 2 culori de ex alb si auriu si accesorizeaz o doar cu auriu sau doar alb, daca o accesorizezi colorat automat nu mai e de nunta, e de parc. o tinuta formala are 2 maxim 3 culori. uite un exemplu pentru o singura culoare: https://www.google.ro/......ps?/search

| wpToxicEffect a răspuns:

Nu trebuie sa porti obligatoriu o rochie. Poti purta o fusta neagra din aceea care imita pielea sau chiar din piele daca ai. O bluza alba eleganta si un sacou, poate o geaca subtire roz. Accesorizeaza-le cu un lantic lung, o bratara sau un ceas argintiu sau auriu (depinde de culoarea lanticului), o pereche de cercei simplii si o pereche de pantofi cu toc sau botine alb, roz sau neru. Sper ca te-am ajutat. :* ♥