| Mădă02 a întrebat:

Prin ce metode poti indrepta parul? (fara placa) Funda

7 răspunsuri:
| capricc a răspuns:

Daca nu ai par cret s-ar putea sa mearga asta pe parul ud, proaspat iesit de la dus http://fucsia.ro/......pachetare/ sa-mi zici daca a mers

| Iamnotme a răspuns:

-Pentru indreptarea parului
Daca vrei sa ai parul drept, fara a folosi placa de intins parului, iata un remediu bun care are efectul dorit: lapte de cocos si suc de lamaie. Extrage laptele dintr-o jumatate de nuca de cocos si stoarce o jumatate de lamaie.

Amesteca ingredientele intr-un bol, dupa care baga-l la congelator pentru 2-3 ore. Dupa expirarea timpului, vei observa ca deasupra mixturii s-a format un strat cremos. Acesta se aplica pe par, dupa care capul se infasoara intr-o folie de plastic. Masca are rolul de a indrepta parul, lasandu-l stralucitor. Pentru efecte de durata, aplica masca o data pe saptamana.

| ghostlabbrador77 a răspuns:

Eu cred ca daca dupa ce te speli(da, si pe cap happy )daca te pieptanezi cu un pieptene cu dinti desi pana cand se usca aproape de tot, ar trebui sa ramana asa.

| baf a răspuns:

Eu zic sa il lasi asa cum e ..toate fetele sunt innebunite sa-l indrepte..cred ca e o moda in ultima perioadalaughing

| JeJeleu a răspuns:

Si eu am cautat mult timp raspunsul la asta dar... NU SE POATE
Pote feon si pieptan dar se umfla
Eu una ma fac cu placa in fiecare zi si 2 ore dupa baie...
Nu ai cum. doar prin metone de pe youtube grele si care nu tin deloc
Stiu ..trist :"(

| laura1999 a răspuns:

Keratina la salon!
Se indreapta foarte foarte frumos si tine foarte mult timp!
Recomand!
P.S Ai grija la ce salon mergi!

| AlinnaJ a răspuns:

Depinde ce tip de par ai(adica daca e ondulat nu-i mai faci nimic). Parul meu, de exemplu, e oarecum drept si dupa ce il spal si il tin intr-un prosop 10 minute, incep sa-l pieptan cu un pieptene plat si cu tepi desi si in timpul asta ii dau firma dorita(eu personal insist la virfuri, asta-i problema mea).Cu foenul mai repede il usuci si efectul e acelasi.Succes))