| adasdfaadsfa a întrebat:

Hei TPU

se poate opri chelirea?
am inceput sa chelesc putin in partea superioara a fruntii si as vrea sa fac ceva pana nu e prea tarziu!

stiti vreoun sampon bun pentru asa ceva? ( vreau nume )

de obicei ma spal cu head and shoulders, cum e?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al un endocrinolog sa-ti faci niste analize medicale, pentru ca-i posibil sa poti oprii caderea parului cu un tratament hormonal.

| Legion7X a răspuns:

Din păcate nu cred că este posibil ar putea fi ceva genetic moștenit poate din familie.
Oare crezi că alți nu au căutat nici-un leac sau așa zisele metode băbești?
Sunt foarte mulți care dau pe cap cu multe substanțe dar nu a rămas nici-un chel în devenire cu vreo pleată lăsată ca dovadă a funcționări.
Astfel am copia toți metoda.
Singura soluție este transplant de păr care este cam scump câteva mii de euro dar te poți informa mai bine și tu așa pentru tine.
Acum nu știu nici cât de rezistent ar putea fi un păr transplantat dacă există riscul să mai cadă sau nu.