| OnlyUnicorn975 a întrebat:

Vreau sa-mi creasca parul cat mai repede...A incercat cineva sa-si faca parul sa creasca cu ulei de masline?
Cat a crescut de mult si in cat timp? Cum se procedeaza?

2 răspunsuri:
| Qwertm a răspuns:

Bună! Uleiul de măsline face parul mai strălucitor. Amestecă două gălbenuşuri de ou cu două linguri de ulei de măsline, dupa care adaugă puţină apă fierbinte. Masează-ţi scalpul cu masca obţinută şi las-o să acţioneze timp de 30 de minute şi după clăteşte părul. Poţi folosi masca şi fără gălbenuşuri.Sincer am fost mulţumită.
Nu te aştepta ca după o singură utilizare să se cunoască ..NU! Am văzut rezultatele după 3-4-5 săptămâni( depinde şi de tipul de păr pe care îl ai)
Îţi recomand şi masca cu ulei de ricin (se aplică pe scalp şi trebuie lăsat minin 2-3 ore, îl poţi lăsa şi o noapte întreagă)îl găseşti la farmacie.

| ConstantinDobos a răspuns:

Buna!
Incearca cu ulei de ricin. E relativ ieftin in farmacii (4-8 lei in functie de marimea flaconului) si are efecte benefice pentru par.