| Deea_4962 a întrebat:

Ce inseamna sa iti regenerezi parul? si cu ce anume? eu folosesc ulei de masline e bun? vreau in special sa imi creasca parul mai repede.De vreo 3-4 ani nu a mai crescut, pentru ca era ars de la feon si acum m-am tuns scurt as vrea sa imi creasca parul mai repedehee hee. Pentru ce anume este galbenusul de ou? spuneti-mi tot ce stiti pentru cresterea parului.plsss help me!sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tiberiur a răspuns:

Galbenusul de ou hraneste pielea capului. Fa o masca din 2 galbenusuri de ou + 4 linguri de ulei de masline si maseaza'ti bine pielea capului. Incearca sa stai cat mai mult cu solutia pe cap, de preferabil daca poti sa dormi cu ea. Acoperati capul cu o punga, si deasupra cu un prosop ca sa iti tina de cald. O sa vezi rezultate imediat dupa vreo 3, 4 astfel de masti. Dimineata de speli bine cu apa si sampon.

1 răspuns:
| JustMeFlory a răspuns:

Uleiul de masline iti hidrateaza parul, ii da luciu si un aspect sanatos.In general uleiul de ricin ajuta la crestere.Eu imi fac o data pe luna o masca din ulei de masline, ulei de ricin, galbenus de ou si vit A(de la farmacie)miere si putina zeama de lamaie.Stai cu masca cat mai mult posibil dupa care te clatesti si te speli cu sampon si balsam.Deci cum am mai spus uleiul de ricin ajuta mai mult la crestere decat uleiul de masline.Ambele sunt foarte bune pentru par la fel si masca pe care ti-am spus-o.Succes!