| mikafrumi223 a întrebat:

Hei TPU... vreau sa stiu cum sa scap de punctele negre fara creme ceva traditional imi puteti spune big grin

Răspuns Câştigător
| KiSsRoSsE a răspuns:

Fa-ti singura proprii plasturi pentru puncte negre din o lingura de lapte si o lingura de gelatina praf. Dupa care amesteci foarte bine si il incalzesti la microunde timp de 5-10 secunde. Apoi cu o pensula de fond de ten aplici mixtura pe zonele cu puncte negre si astepti pana se usuca complet. Dupa aceea o indepartezi. Daca te ajuta poti urmari clp-ul asta:
http://www.youtube.com/watch?v=-bjOB4zS0uE

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu albus de ou si servetel. Cauta pe google tutoriale, in principiu e simplu : bati albusul, il aplici dupa pui servetelul pe zonele respective si dupa ce se usuca tragi usor de ele.

| mikafrumi223 explică (pentru KiSsRoSsE):

Mersi

| mikafrumi223 explică (pentru anonim_4396):

Mersi!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Cel mai bun scrub pentru punctele negre este amestecul format din mălai şi miere de albine.
Baftă!