| PamyTzZz a întrebat:

Vreau si eu ceva naturist pentru diminuarea cearcanelor. FUNDA unui remediu cat mai eficient

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Castravetii, pliculetele de ceai de musetel sau vechea metoda cu lingurile de la frigider :)!

Uite un articol bun
http://www.eva.ro/......34295.html

Eu folosesc si o crema de ochi de la avon solution pentru hidratare!
Hidra-beyond :)
Am toata gama :crema, masca si crema de ochi si sunt foarte multumita
pa-pa

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Bagi doua linguri peste noapte la frigider si le pui pe zona afectata.
Te pup!

| kaBooMx a răspuns:

Incearca sa dormi mai mult, si sa bei ceai verde. Apropo, cearcanele sunt si de la stres/ alimentatie proasta!

| Lioиeѕѕ a răspuns:

Ca sa iti dispara cearcanele, trebuie sa vezi de la ce apar. Daca nu bei suficienta apa, daca ai vreo alergie, daca nu te alimentezi corespunzator, daca nu te odihnesti, etc. Iar daca niciuna din astea nu pare sa fie cauza cearcanelor tale inseamna ca le mostenesti de la mami. Si atunci singura solutie este un anticearcan bun, potrivit tenului tau.

| NoBodyByMe a răspuns:

Apasa cu deegetul aratator pe osul de sub ochi de la un capat la altul si tine apasta de fiecare data timp de 3 secunde, fa asta de 10 ori in fiecare dimineata si dupa spalate cu apa rece pe ochi, sera poti folosi ceai de musetel sau felii da castraveti

| anamariaiancu a răspuns:

Pai piseaza 2 aspirine intro cana si amesteca cu 8 linguri de iaurt date cu el pe fata stai 7-8 minute si clatestete bine de tot cu apa calda! :d

| PamyTzZz explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri

| SonniaTheodora a răspuns:

Ceaiul verde este un remediu foarte eficient in combaterea cearcanelor inestetice! Consuma ceai verde, dar nu in exces, poti consuma 1-2 cani pe zi,pe langa faptl ca ajuta la diminuarea cearcanelor mai are si multe alte intrebuintari,chiar si pentru ten(acnee, exces de sebum, etc).
Un alt remediu, legat tot de ceai verde, pune o cescuta de ceai verde in frigider pentru 30 min, apoi inmoaie dischete demachiante in el, si aplica-le pe ochi pentru 20-25 de minute.
Cearcanele pot fi ereditare, si sa nu scapi chiar asa usor de ele, ci doar sa te obisnuiesti si sa folosesti anticearcan. Daca cearcanele sunt din cauza unei probleme din organism, o poti rezolva si vei scapa de cearcane!
Incearca cu ceaiul verde!
Poti citi aici mai multe despre el:http://www.ziare.com/......ru-1135942
A,si inca ceva:Dimineata cand te speli pe fata, foloseste apa foarte rece pentru ochi. Cearcanele vor fi mai putin vizibile!