| Olgutza21 a întrebat:

Imi cade parul destul de mult (. Stie cineva un remediu naturist eficient care m-ar putea ajuta?

6 răspunsuri:
| RфZaημtzα a răspuns:

Te poti da cu galbenus de ou in cap.E bun.L-am folosit.

| 0000anonim0000 a răspuns:

Ulei de ricin, se gaseste la farmacii si e ~ 4 lei.

| SadRomance a răspuns:

Problema e din radacina, nu de la fire, probabil ai deficit de vitamine, in special A.Incearca sa mananci mai multe legume si fructe si spala-ti parul cu musetel si ulei de ricin, am auzit ca e foarte bun.

| unknow a răspuns:

Nu! nu stiustraight face

| LonelyGirl01 a răspuns:

Pai mami fierbea frunze de nuc si se clatea cu apa aia pe cap dupa ce se spala cu sampon. Dar nu stiu daca mai sunt frunze de nucsad

| Andra1024 a răspuns:

Pai incearca sa il tunzi.Asa el se va regenera.Cat despre remedii astea sunt cateva.Iti voi enumera cateva care sunt mai renumite si dau un rezultat bun:poti folosi ulei de ricin sau mai eficient ulei de ricin in combinatie cu ulei de masline(se frectioneaza scalpul cu acest amestec de uleiuri si se folosesc maxim 30 de picaturi la fiecare frectionare, se lasa sa actioneze 2 ore si apoi se spala cu un sampon vitaminizant(b5).Sau poti sa iei de la farmacie REVALID.Dar sunt multe cauze pentru caderea parului.Incearca remediul cu uleiul sau cu Revalid si daca nu au nici un efect atunci mergi la un medic dermatolog pentru a vedea ce probleme ai si pentru a-ti dau un tratament corespunzator. Sper ca te-am ajutat.Multa sanatatebatting eyelashes