| Alex99_5691 a întrebat:

Stiti vreun remediu naturist pentru cosuri si pct negre dar sa fie eficient FUNDA :X

Răspuns Câştigător
| Fillaide a răspuns:

Te ungi cu suc de lamaie si garantat scapi de cosuri .Acesta ajuta si la decolorarea pistruilor,petelor.

Poti incerca si cu coaja de portocala.O razi si o amesteci cu putine apa.Crema obtinuta o pui pe zona afectata.

Se spune ca si usturoiul ajuta la tratarea accneei.Se freaca zona afectata cu usturoi si cosurile dispar.

Castravete ras se aplica pe fata, ochi si gat timp de 15-20 minute, dupa care se indeparteaza cu apa calduta. Acesta este un excelent tonic pentru tenurile acneice si previne aparitia cosurilor si punctelor negre.