| AandreaA a întrebat:

; x As vrea sa stiu ce culori se poarta anul asta big grin

4 răspunsuri:
| PhotoIsMyLife a răspuns:

Bună!
Daca in tendinte pentru iarna 2010-2011 este stilul army, culorile care sunt la moda in aceasta perioada sunt maro si kaki. Pe langa aceste culori in tendinte in aceasta iarna, se mai poarta cremul, nuante de roz dar nu scapam nici de negru. Foarte multi designeri au pus accent pe haine in culori inchise.
Pe mine personal, nici aceste culori nu ma incanta. Mie imi place culoarea rosu, albastru si galben si nu imi place stilul army.
http://www.elegantza.net/2010/11/culoarea-acestei-ierni-camel.html
Baftă!

| Asyul95 a răspuns:

Este importat de stiut ca pentru a fi la moda este nevoie de un intreg proces. Nu este suficient sa va cumparati cine stie ce haine din vreo ultima colectie si sa fiti la moda. In primul rand aveti nevoie de un sistem, de niste pasi bine pusi la punct pe care sa-i urmati. Primul pas pentru a fi la moda, si nu este valabil doar pentru anul 2011, ci in general, este sa stiti care sunt culorile care se poarta.TOW este de parere ca moda este o stare de spirit a societatii si inainteaza o data cu atmosfera din societate. De aceea cand vine vorba de moda intai este stabilita (voluntar sau mai degraba involuntar) o directie, o atmosfera, o stare de spirit din care rezulta o paleta cromatica.

In fiecare an moda are propria ei personalitate. Intr-un an poate fi mai pesimista, in altul insa mai optimista.Moda din 2011 inseamna NATURALISM. O data stabilita directia modei din 2011 este usor de stabilit si ce culori se poarta. Daca moda din anul 2011 are o tendinta naturalista, atunci culorile la moda vor fi, evident, cat mai naturale. Fie ca este vorba de culoarea parului, a hainelor, a mobilei, a pungutelor de cadouri etc., nuantele trebuie sa fie cat mai apropiate de natura.

Pentru a exemplifica ce culori se poarta in 2011 am ales cateva fotografii din colectia Emilio Pucci primavara 2011, colectie pe care TOW o recomanda cu caldura! Deci sa fie una de caldura sau nu neaparat.Trebuie sa porti dupa hainele tale sau dupa par. Tu alegi! Multumesc, Larevedere
!

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Cele 10 culori care se poarta in primavara 2011 sunt potrivit Pantone:
Honeysuckle: un rosu tomate cu tenta roz, chic si vibrant
Russet: un brun pamânt de Siena, dens si profund
Coral Rose: roz coral pentru vara indiana cu tenta portocalie
Regatta: albastrul oceanelor si al profunzimilor
Peapod: verde foarte vegetal asemenea migdalelor
Blue Curaçao: albastrul tropical apropiat de turcoaz culoarea anului 2010
Beeswax: galben ocru, cald asemenea mierii
Lavender: o nuanta indemodabila de lavanda senzuala, romantica si visatoare
Silver Peony: rozul eterat al bujorilor pentru o noua nuditate
Silver Cloud: griul argintiu, nuanta neutra a verii

funda?puppy dog eyes

(asyul96 le-a luat de pe net m-am uitat si eu pe tow [inainte sa pui intrebarea])