| firealadin a întrebat:

As vrea , sa stiu , ce se poarta anul acesta?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Omule,se poarta ce iti place tie.
Chiar nu te-ai saturat sa-ti ghidezi stilul dupa ce vezi intr-o revista?!

5 răspunsuri:
| BlackVeil a răspuns:

Haine! Tu ce ai de gand sa porti?

| Romanian a răspuns:

Se poarta extraordinara si noua veche moda a...hainelor care iti plac tie, si care nu te fac sa arati ca o pitipoanca rasfatata si cu parinti bogati, sa ca o prostituata ieftina de la marginea soselei.Crede-ma,o sa fii in trend asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Dominante vor fi culorile de alb, roz pal, bej. Si cusaturile lejere sunt de asemenea in tendinte.

Hainele care se poarta in primavara 2012 ies complet din tipare! Moda de primavara 2012 este orice dar nu traditionala, iar caracterul ei principal este cochetaria. Moda de primavara 2012 aduce in prim plan femeia fashionista, putin frivola, care este absolut indragostita de haine, de pantofi cu tocuri, de tot felul de accesorii. Femeia care ‘se poarta’ in primavara lui 2012 isi pastreaza cu pretul vietii feminitatea, secretul, misterul feminitatii, dar este foarte indrazneata, este dominanta si nu ii este rusine sa se preocupe cu cel mai mare interes de micile ‘placeri usoare’. Aceasta este atitudinea la moda pe care o femeie trebuie sa o redea prin felul ei de a se imbraca in primavara lui 2012. Acum sa trecem la fapte!
Ce se poarta mai exact in primavara 2012?

Dupa cum ziceam, moda de primavara 2012 aduce in prim-plan cochetaria. Aceasta cochetarie caracteristica modei de primavara 2012 se poate realiza prin utilizarea cu nonsalanta a accesoriilor vestimentare.

Nu ezitati sa purtati in primavara 2012 ochelari de soare cat mai indrazneti, bijuterii, bratari late si colorate, palarii, curele, brose etc.

De asemenea, nu uitati ca primavara avem intotdeauna nevoie de o jacheta. In 2012 aceasta jacheta sta sub doua tipuri: sacou sau trench. Hainele de piele sunt absolut interzise!

Majoritatea fustelor la moda in primavara lui 2012 nu sunt nici scurte, nici lungi, ele vin pana la nivelul genunchilor! Fusta mini este, si ea, absolut interzisa! Fusta mini nu se poarta in primavara 2012.

Croiala pantalonilor care se poarta in primavara 2012 variaza foarte mult, aici aveti o paleta larga de alegere. Pantalonii la moda pot fi lungi pana in pamant si evazati, sau marinaresti, sau pur si simplu strech. Si aici avem totusi un lucru interzis: pantalonii scurti purtati peste colanti sau dresuri! Daca tineti neaparat sa va aratati gleznele purtati o fusta! Pantalonii scurti purtati peste colanti sunt de mare prost gust!

Acestea sunt principalele trasaturi ale modei de primavara 2012.

| firealadin explică:

Sunt adolescent... Nu stiu sa ma asortez, am parul blond si ochii verzi...

| Romanian a răspuns (pentru firealadin):

Ce coincidenta, si eu sunt blond cu ochi verzi.