| tadina125 a întrebat:

Hei va rog din suflet cum sa imi fac palarie de vara sau orice palarie din paie ca gasesc eu derivate, dar cel mai mult mi-ar placea acestea care se poarta acum va rog fundoi voturi pliz

Răspuns Câştigător
| violetflyer a răspuns:

E foarte simplu: stii cum se impletesc cosuletele? Ei bine, e unul din cele mai usoare metode. N-ai nevoie decat de mormane de ziare, lipici, acuarele si dorinta de a incepe distractia! Partea de sus o impletesti ca un cosulet, iar partea de jos (cea plata, care da umbra) o poti confectiona din carton, facnd-o ca un disc si o gaura unde sa intre partea de sus. O lipesti bine, si o colorezi cu orice culoare doresti! Ii pui de jur imprejur lenta frumoasa si faci o fundita! Daca nu stii cum de impletesc cosuletele, iata un exemplu de pe YouTube:
http://www.youtube.com/watch?v=y4eXMq3LAb4.
Distractie placuta!

| tadina125 explică (pentru violetflyer):

Poti sa imi mai dai unul dar ca forma capului pliz (partea de sus a palariei)

3 răspunsuri:
| SskorpyonN a răspuns:

Nu stiu cat de mult ajuta dar uite macar iti faci o idee din cea ce gasesti acolo si sigur o sa te descurci tu :D http://stylehandmade.wordpress.com/......-tutorial/

| NordSud a răspuns:

Pai sincer daca muncesti la palarie 4 zile, nu merita sa te chinui pentru ca oricum palariile sunt facute din hartie ceruita acum, si nu din paie.