| olivia123oli a întrebat:

Hei!
Vreau sa cer ajutor in legatura cu epilatul!
Voi avea primul meu contact sexual cu iubitul meu si as vrea sa fiu epilata cum trebuie.
As dori sa folosesc crema depilatoare dar de fiecare data cand folosesc crema imi raman niste fire pe care nu le pot indeparta decat cu lama. Problema e ca daca dau cu lama ma irit si nu as vrea sa fie nevoie sa o folosesc. Ce ar trebui sa fac sa se duca tot parul?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Crema deplilatoare e toxica, si o poti patii rau, ca o folosesc fetele sau baietii, tot acolo, mi-e mi-a ars efectiv o particica din zona, a trecut intr-un final. E normal sa te iriti, dar e mai ok sa folosesti lama decat crema, iar daca vrei sa nu fii iritata in timpul contactului, eplileaza-te cu putin timp inainte sa vina el, pentru ca iritatia apare cam a 2 a zi, deci cateva ore bune dupa epilat, vei fii ok.

4 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Sunt aparate speciale, mai ai varianta de lama venus pentru piele sensibila.
Poti sa iti dai foc la par dar se poate sa ramai cu sekele.

| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa mergi la un cabinet de cosmetica si a faci o epilare cu ceara. Te scapa de toate firele de par si nu te iriti.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu uita sa folositi prezervativul, chiar de la prima partida sexuala, ca te protejeaza in totalitate de sarcina dar si de boli cu transmitere sexuala.

| Ben9648 a răspuns:

Du-te la salon