| NoNameX a întrebat:

Funda! happy
Mi`e cam rusine sa pun intrebarea asta, dar am nevoie de un raspuns asa ca.:
De fiecare data cand ma epilez[acolo jos x_x]ma irit. M`am facut de cateva ori cu lama, dar de fiecare data acelasi rezultat ingrozitor! Apoi m`am facut cu crema depilatoare, acelasi efect.straight face
Cu ce as putea sa ma fac fara sa ma mai irit? :-s

Răspuns Câştigător
| Pau a răspuns:

Buna!
Auch,ce greseala mare ai facut cand ti-ai pus lama in zona intima...dar si crema...acum singura posibilitate pentru a scapa de parul nedorit ar fi aparatul de epilat (cel electric) dar,iti dai seama ca doare,mai ales ca acum iti e ingrosat firul de par,nu?
Ar mai fi benziile de ceara...dar nu cred ca vei suporta sa tragi tu,pentru ca iti va fi mila laughing sau poti cel putin sa incerci...te vei irita pentru cateva ore,adica va aparea o roseala,dar va disparea dupa cateva ore,nu stiu sa iti aproximez.
Daca iti e frica sa incerci aparatul sau benzile, cred ca o sa ramai la lama si la crema depilatoare, desi nu iti recomand.
Mult succes data viitoare:*

3 răspunsuri:
| deniisu a răspuns:

Incerca cu crema depilatuare pentru zonele sensibile, sau folosete o crema pentru dupa epilat ceva cu aloe vera.sau daca suporti durerea incerca si cu cera poate nu te mai iritihappy

| ZZG a răspuns:

Pai pielea este mai sensibila in perioada premensntruala, si probabil din asta, incearca sa nu te mai epilezi in perioada asta.sau sa folosesti o crema puternic hidratanta imediant dupa.

| MicutzaaPooh a răspuns:

Ufff ai un corp sensibilhee hee incearca ceara!?:-s sau epilare cu laser.