| stely16 a întrebat:

Hei. Vreau sa imi cumpar niste haine de pe http://www.bershka.com, dar pe site scrie ca ridicarea din magazin este gratis si mai jos scrie Standard:19, 00 RON si Expres: 49, 99 RON. Deci, daca dau comanda de pe site-ul de mai sus, cat platesc pentru transport?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai asta scrie mai sus, chiar cu manuta ta ai pus acolo, ce este atat de dificl sa citesti?

1- daca ridici tu pachetul, direct din magazinul lor - este gratis;
2- daca vrei sa-ti fie trimis prin posta tip Standard -probabil ca dureaza cateva zile - te costa 19 ron
3- daca vrei sa-ti fie trimis coletul prin posta Express - probabil trimis in 1-2 zile- te costa 49.99 ron.
Deci, tu vrei sa primesti pachetul acasa sau sa mergi la ei la magazin sa-l ridici?
Pentru ca ai de ales una din variantele de mai sus.
FDaca nu esti capabila sa intelegi nici acum, roaga pe mama, sau tata sa-ti explice.

| NH4OH a răspuns:

Standard : vine în 3-5 zile lucrătoare adică mai târziu )
Express: vine în 1-2 zile tot lucrătoare.
Plătești mai mult pentru a-ți veni coletul mai rapid și cam atât happy
Dacă ai un magazin Bershka în oraș, atunci poți bifa acea variantă de primire a coletului și te poți duce chiar tu la acel magazin și îți iei comanda de acolo. Foarte simplu.