| milkyway2000 a întrebat:

Heii,fetelor! e prima oara cand folosesc o crema depilatore, sau mai bine zis e prima oara cand ma depilez.am vrut sa-mi depilez mustacioara de la gura,stiti voi,am urmat regulile scrise pe ambalaj,iar dupa sapte min,cum spunea acolo, am indepartat-o.mi s-a inrosit zona aceea unde am aplicat crema.e normal sa se intample asa avand in vedere ca e prima data? va rog rasp. urgenr
Ms, anticipat

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Stii exista crema depilatoare pentru zone delicate si crema depilatoare normala(pentru picioare, brate).Eu cand foloseam din aceea normala aveam o senzatie de usturime si roseata.Tu daca nu ai folosit pentru mustata crema speciala e si normal sa ti se inroseasca zona...

| Fantoma_1807 a răspuns:

Avand in vedere ca este si o zona sensibila a se inrosi un pic este normal. Aplica o crema de fata cu ph neutru.

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

E absolut normal! Crema contine foarte multe soutii indepartand pielea si de aceea pielea va fi rosie o perioada scurta de timp happy

| LuizaAndreeaLuiza a răspuns:

Da, este foarte normal.
ai piele mai sensibila, si probabil nu ai folosit crema depilatoare speciala pentru fata. sau daca ai folosit, nu te ingrijora. intr-o jumatate de ora, o ora o sa se duca cample.
da.te si cu crema hidratanta pentru un efect mai frumos, pentru o piele mai catifelata.
te puup :*

| milkyway2000 explică:

Oh,God! mM-am speriat asa de tare multumesc pentru raspunsuri.va pup