| Lotte7 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor. mi-am aplicat Skinoren crema de doua ori pe fata si acum s-a inrosit. Ce imi recomandati ca sa-mi treaca roseata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Pentru roșeață, sunt extrem de bune compresele cu ceai de coada șoricelului.
Adaugă 3 linguri de plantă la 500ml de apă clocotită, lasă vasul acoperit câteva minute, și după ce se răcește, aplică pe față sub formă de comprese.
Sănătate!

| carminaburana43 a răspuns:

Am cautat si gasit pe internet mai multe bloguri in care mai multe femei se pling de efectele secundare ale cremei.In afara ca sa nu-l mai folosesti un singur sfat poti sa-ti dau du-te la medic ca aici nu cred ca gasesti expert in domeniu si decit sa faci ceva si mai rau pioelii tale mai bine du-te la medic.Eu as folosi ceai de musetel caci ceaiul de musetel are efect calmant si antiseptic.

| BlackNights a răspuns:

Crema de galbenele si propolis costa vreo3 sau 4 lei, si functioneaza!