| anonim_4396 a întrebat:

La balul bobocilor la care ma duc este tema anilor 70. Cu ce sa ma imbrac? [Ma gandeam la niste blugi rosi stramti si o bluza neagra mai larguta, dar nu cred ca merge ] Astept imagini sau link-uri cat mai multe cu haine din anii 70 mai frumoase happy[ Nu vreau rochii]. Fundaa :*

Răspuns Câştigător
| Airplane a răspuns:

Http://www.eva.ro/moda/features/adopta-stilul-anilor-70-articol-7247.html aici poti gasi idei :D
Materialele cu printuri de diferite forme, linii, dungi, curbe in stilul anilor ’70, s-au intors! Sunt perfecte pentru a adauga energie si prospetime look-ului tau primavara asta. STILUL HIPPY, promovat de marile case de moda pentru acest sezon primavara-vara, este pe cat de vesel, pe atat de dificil de adoptat. Pe langa imprimeurile de diferite forme, culorile indraznete sunt si ele la mare pret.

FLOWER POWER a revenit. Culorile luminoase, clare, indraznete vor fi din ce in ce mai des folosite. Combinatiile de volum si culoare sunt cele care concentraza toata primavara intr-o tinuta. Ai grija sa faci alegerile potrivite cand vine vorba de imprimeuri. Chiar daca se vor purta in aceasta primavara in tot felul de combinatii, nu uita ca anumite forme este posibil sa te dezavantajeze. De exemplu, daca vrei sa pari mai supla, nu purta niciodata dungile orizontale, ci alegele pe cele verticale. Acestea dau impresia de suplete. Pentru o talie care sa dea aparenta ca este subtire, alege curelele late, care se vor afla printre accesoriile de baza ale sezonului.

Accesoriile metalice erau peste tot sezonul trecut. Dar de ce sa ne limitam doar la accesorii cand o jacheta sau o rochie argintie poate arata extraordinar de bine? Nu te limita doar la a cumpara genti, pantofi, curele sau bijuterii argintii – mergi pana la capat si incearca rochiile argintii, topurile sau chiar pantalonii! Materialele metalice iti dau stralucire si un look foarte contemporan.

Nu uita de balerini! Confortabilii balerini se vor afla si in acest sezon primavara-vara la mare cautare. Acestia pot face ca si cele mai "grasute" picioare sa arate ca niste picioare de dansatoare si din aceasta cauza ii si iubim. Cu cat mai multa culoare, cu atat mai bine. Nu mai trebuie sa alegi balerinii in culori neutre. Tocmai asta e ideea: cu cat au mai multa culoare, cu atat sunt mai simpatici. Balerinii cu diverse imprimeuri, buline, dungi, etc., se afla printre tendintele acestei primaveri. Ii poti folosi cu fustele scurte si jeansi.
Sper ca te-am ajutat! :D

17 răspunsuri:
| Lime a răspuns:

Buna!

Poate te ajuta astea:

http://www.tribuna.ro/stiri/in-tara-si-in-lume/info-38235.html

Incearca o rochie lunga si fluida uni sau cu imprimeu floral/buline, e mai comoda. Ar mai fi in stilul anilor '70 pantalonii evazati.

http://www.eva.ro/moda/features/adopta-stilul-anilor-70-articol-7247.html

http://www.121.ro/......ionup.html

Sau ceva gen "Charlie's Angels", mai hippie.

http://www.jaycheel.com/clothing-fashion/how-to-dress-hippie-chic-for-wom

Un tricou mai colorat cu "Peace" sau "Flower power"

Sper ca te-am ajutat! bye :*

| boregore a răspuns:

1. roşi = culoare sau jerpeliţi că n-ai bani de haine?
2. Încearcă cu un sac

| xgeanina a răspuns (pentru boregore):

@boregore Ba am bani de haine si exista si blugi rosi la culoare bineinteles, daca nu te-ai informat, ti-o zic eu. Da mai bine nu te duci tu si te impusti?

| boregore a răspuns (pentru xgeanina):

Mai bine te impusti tu, ca si-asa traiesti degeaba. Adica, ma rog, faci si tu umbra la pamant, nu alta. adica oamenii normali scriu unele culorile terminate in litera "i" cu 2 "i". exemplu : rosii.
Si,legat de intrebarea ta, nu, nu ma duc, deoarece nu am gloante. Ai putea sa-mi imprumuti tu thinking Adica banuiesc ca tu ai renuntat incercand de 2 ori si in ambele dati nenimerindu-ti creierul[fiind inexistent]. Ceea ce ar insemna ca poti sa-ti bagi mana in ureche, o directionezi spre locul unde are un om normal creierul si gasesti acolo niste praf de pusca, deoarece bubui de desteapta ce esti.

| xgeanina a răspuns (pentru boregore):

Nu ma obosesc eu cu oameni ca tine care n-au viata. Si in primul rand scriu cum vreau eu atata timp cat este o tara libera. Si in al doilea rand Crede-ma ca n-am incercat poate vrei tu sa incerci si asa vad ca nu ai altceva de facut

| boregore a răspuns (pentru xgeanina):

Eu n-am viata? draguta, nici macar nu ma cunosti haha laughing.
Bineinteles ca scrii cum vrei. Analfabetismul e in floare in Romania.
Nu vreau, sunt foarte fericita cand vad ce fel de oameni sunt pe planeta asta laughing
Te rog, te implor, fa-ti un blog laughing

| xgeanina a răspuns (pentru boregore):

TU CHIAR NU AI VIATA. A fost o greseala deoarece m-am grabit. Lasa-ma in pace si vezi-ti de viata ta. Daca zici ca nu te cunosc de ce te bagi in seama cu mine? rolling eyes

| boregore a răspuns (pentru xgeanina):

Haha,fetita, ma faci sa rad laughing)). pe cuvantul meu, cati ani ai? 12? mai departe de-atat nu gandesti laughing. te-ai dus la bal sa impresionezi vreun pulete dupa care esti moarta?laughing
Si asta cu " Daca zici ca nu te cunosc de ce te bagi in seama cu mine?" rolling on the floor). Te crezi asa de populara ca toata lumea ar trebui s-o cunoasca pe xgeanina, pizdulica de 12 ani de pe TPU care merge la baluri si e probabil regina scolii generale laughing))

| xgeanina a răspuns (pentru boregore):

Dar de ce te intereseaza pe tine unde m-am dus eu. Draga mea cred ca tu iti cauti vreun "pulete" si nu-l gasesti, Si de unde stii tu daca sunt populara sau nu? Si tu gandesti ca un copil de12 ani eu am 15 draga si nu sunt in scoala generala si am fost la bal pentru ca sunt la 9 si era ceva normal fiind boboaca. Nici tu nu ma impresionezi pe nimeni cu nimica esti proasta de putiii.

| boregore a răspuns (pentru xgeanina):

Nu ca te-ar interesa, pizduto, dar eu sunt baiat. Si s-a inventat virgula [,], ce se invata in clasa a2a cred.Si daca esti "boboaca" esti la un liceu de ****, oricum laughing. hai, fa pasi, pizduto.du-te cu "bff-urile" tale si barfiti "frumuseii" de la a10a laughing

| xgeanina a răspuns (pentru boregore):

Du-te bai baiatule de aicea credeam ca fetele sunt rele de gura dar m-am inselat si liceu meu nu e de **** e chiar un liceu bun si tu n-ai de unde sa stii la ce liceu sunt eu. Eu nu barfesc "frumuseii"de clasa a 10. Eu cred ca esti gay alta posibilitate nu-mi dai sa cred. Pot sa te intreb de ce te bagi atata in seama cu mine daca nu ma cunosti? Si apropo pizduta sa-i zici lu`mata

| boregore a răspuns (pentru xgeanina):

Imi dau seama de liceu dupa gradu` de 'inteligenta' el elevilor, care, in cazul tau, e 5 metri sub pamant laughing Si gay as fi numai in cazul in care m-as da la tine, ceea ce n-o sa se intample vreodata. Asta, ca sa nu mai spun ca "mata" e pronume. Daca vrei sa spui ca ma.ta a facut o greseala, nefolosind protectie atunci cand a trebuit, atunci sunt complet de acord smug

| xgeanina a răspuns (pentru boregore):

Nu ai de unde sa stii gradu meu de inteligenta care e destul de mare pentru ca eu invat bine la scoala. Eu sunt fata, nu are absolut niciun sens ce ai zis tu acolo. Esti un cretin fara viataaaaa. Tu iti petreci toata ziua stand pe TPU pentru ca nu ai nimic mai bun de facutttt. Nu inteleg ce rost are sa te bagi in seama cu mine daca nu ma cunosti ori esti un gen de obsedat care se baga in seama cu toti ori esti prost sau tampit sau ai probleme mentale. Du-te si preda lectii de romana altcuiva ca eu nu am nevoie. Nu, cred ca mama ta a facut o greseala facand un copil handicapat ca tine

| boregore a răspuns (pentru xgeanina):

"Apsolut". aPsolut. For God's sake. Macar atata pretentii aveam. laughing)
In ceea ce priveste "lectiile" de romana. incerc si eu sa ajut pe cine are nevoie mai mare, iar daca nu stii sa scrii nici macar "absolut" corect, asta ma face pe mine sa cred ca ai mare nevoie laughing

| xgeanina a răspuns (pentru boregore):

M-am grabit si nu mi-am dat seama si am gresit. Nu am nevoie de lectii de romana, esti cumva profesor si nu ai ce face decat sa corectezi pe alti sau esti un tampit care sta toata ziua si se uita la fiecare cuvant pe care il scriu altii pe internet ca sa vezi daca e bine scris. Hai pa, nici macar nu ma cunosti, ce copil copac esti FARA VIATAAAA! du-te si fa-ti una

| ioana030399 a răspuns:

Ai putea sa iti ei un tricou mai larg si niste pantaloni dar sa fie peste tricou asa se purtau, de asemenea o jacheta cu umerii ridicata sa para mai mare http://www.google.ro/......tp?/imgres pantalonii cu talie inalta