| Barbiiiedoll a întrebat:

Heii
Mai este un pic pana la Halloween ..si nu pot sa ma hotarasc straight face
Sa ma fac pisica. si daca ma fac cu ce sa ma imbrac?
Sau sa ma fac zombie. ..si cu ce ma imbrac si ma machiez?
funda repede pls

Răspuns Câştigător
| madalynagirl14 a răspuns:

Zombie, daca e zombie va fi mai spectaculos... pisica, daca faci rost de un costum super e ok. Pentru zombie poti sa-ti iei niste haine rupte, daca le poti face si cu noroi, ceva de genul ar fi perfect, iar pentru machiaj, poti sa-ti lipesti pe fata hartie care sa fie colorata, o pictezi, desenezi vezi tu, sa fie ca pielea si poti da tente de rosu ca sangele, iar dupa la varfuri sa fie putin ridicata ca sa dea senzatia ca pielea se duce, de asemenea poti trage lini cu creion de ochi sau cu rosu pe fata. La ochi poti sa iti pui fard negru.
http://www.youtube.com/......p?/results
Uita-te pe aici, alea de la inceput par cam greu de facut, dar daca mai cauti putin o sa gasesti si mai usoare. Bafta!

3 răspunsuri:
| HeathLedgerForever a răspuns:

Păi dacă te faci pisică, belești una și o pui pe tine... Dacă optezi pentru un zombie nu trebuie să faci nimic, fii tu big grin rolling on the floor Îți place sarcasmul, hâ?!?!

| biabibi09 a răspuns:

Clar zombie..Pai si eu m-am facut zombie..ca am tinut mai repede partyu' si am iesit super.Mi-am rupt un tricou negru mai lung..si niste iegari negri ..Si pe aia mi i-am rupt..si machiajul.m-am facut alba pe toata fata si ca niste zgarieturi..pe fata..si cu un ruj rosu aprins..Si parul...Parul mi l-am prins chiar aproape de frunte(intr-o coada) si imi venea tot parul peste ochii.