| KatherineP a întrebat:

facem de halloween la scoala o petrecere. As vrea sa ma imbrac in diavolita sau vrajitoare. Cu ce ar trebui sa ma imbrac, machiez? big grin. dau funa, vot.

3 răspunsuri:
| LaLa_5578 a răspuns:

Hmmm. daca te hotarasti sa fi vrajitoare. machiajul tau trebuie sa fie cat mai intunecat. Incearca un tus,rimel, creion de ochi, un ruj rosu aprins. La ochi ai putea incerca asta http://www.google.ro/......tp?/imgres sau http://www.google.ro/......tp?/imgres la diavolita : http://www.google.ro/......tp?/imgres Ca si imbracaminte la diavolita o rochita rosie si niste cornite rosii iar la vrajitoare o rochie lunga neagra si o palarie de vrajitoare :) Sper ca te-am ajutat :* Si distractie placuta;))

| SplashFire a răspuns:

Eu zic in vrajitoare (e mai usor de facut): iti pui o pelerina/capa, ghete/cizme, o fusta, o bluza,dres (sa nu-ti fie frig totusi laughing ) - totul in culori inchise: negru sau albastru incis. La machiaj: rimel negru si tus de ochi. Eu zic sa nu incarci prea mult fata, ca o sa te simti ca si cum ai avea o masca. Poti sa-ti dai cu ruj negru daca iti sta bine. Parul, sper ca esti bruneta, dar nu neaparat. Poti sa ti-l dai cu placa si sa-l lasi liber. Dar daca ti se pare prea simplu, poti sa-ti pui o bentita sau o fundita-agrafa pe o pertewinking (daca ai breton si mai bine!) happy Accesoriile: ai putea sa-ti pui un lant cu o stea, o lama, un colt, o luna. Daca alegi sa fie intr-un metal pretios, acela ar fi argintul big grin. Mai vezi si tu ce ai prin casa care ai putea folosi. Bafta si distractie placuta :*

| KatherineP explică:

Funda*.