| LastNight1324235436 a întrebat:

Heii! Nu m-am mai tuns de un an si ceva...iar parul nu imi creste deloc. E si foarte tocat... poate fi asta motivul pentru care parul meu nu mai creste? Trebuie sa ma tund? Mi-e foaaarte frica sa ma tundlaughing sa nu imi stea urat. Am forma capului ovala.Cu ce coafura credeti ca mi-ar sta bine?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De un an de zile nu te-ai mai tuns și stai cu el în așa hal?
Mergi la un salon.
Pa, pa.

| stlucian a răspuns:

Poate fi doar o impresie dar trebuie sa stii ca parul in timp se despica la varfuri si se "roade/macina" deci trebuie taiate varfurile cam o data la 2-3 saptamani.
Cat despre ce coafura ti-ar sta bine o consultatie a unui specialist/hair stylist e numai binevenita.
Multa sanatate tie si parului tau thumbs up

| Laura927 a răspuns:

Tu trebuie sa stii un lucru
PARUL CRESTE DE LA RĂDĂCINA
Tu ai senzatia ca parul tau nu mai creste deoarece VÂRFURILE se rup constant si arata ca si cum te-ai tunde cu ciobul dar parul tau continua sa crească stai linistita!

Ai doua variante
1 iti tunzi parul tot ce este ars
2il lasi asa si termini de a folosi PLACA/ONDULATOR, DECOLORANTI SI VOPSELE, singura vopsea care o poti folosi este henna care se ia de la Plafar si este negru ( este făcută din coloranți naturali)

| LoriLoL a răspuns:

Daca nu-ti dai varfurile macar odata la 2 luni cel mult nu v a creste..vezi si tu ca nu mai creste.si nu e sanatos.reda-i forma parului

| Tensai a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa-ti schimbi coafura, dar este necesar sa-ti tai din varfuri. Si da, varfurile despicate afecteaza cresterea parului pentru ca acestea se tot rup, si parul tau nu mai creste in lungime. Dupa ce iti tai din varfuri iti recomand sa folosesti ulei de argan sau de ricin, cateva picaturi pe varfurile firelor de par pentru a prefeni uscarea acestora. Poti sa mai folosesti si masti hidratante pentru par. Sper ca te-am ajutat.