| alissiaalexa a întrebat:

Heii,sambata trebuie sa ma duc la tuns, si eu nu stiu cum sa ma tund, sunt satena deschis, am ochii caprui, fata rotunda si parul trecut de umeri... Puteti sa-mi dati niste idei, in afara de tunsoarea bob nu prea imi place....Multumesc! Dau fundita.:*

Răspuns Câştigător
| BluishAngel a răspuns:

Heei big grin :* In primul rand vreau sa iti spun ca ai o culoare tare frumoasa de par ( asa e si a meabatting eyelashes ) Ai putea sa ti-l filezi sau sa il tunzi in scari si sa iti faci breton pe o parte, ti-ar sta super.Sau ai putea sa cauti pe net frizuri care iti plac, dar eu zic ca o schimbare e esentiala : bretonul pe o parte.Arata foarte bine mai ales daca ai fata rotunda sau ovala, daca e intins cu placa, iar parul sa fie putin mai lung.Bob nu iti recomand sa te tunzi daca ai aceasta forma a fetei.Sau alta varianta ar fi sa iti tai doar din varfuri, si sa iti schimbi coafura, incercand buclele happy Sunt foarte dragute si arata bine pe par mediu.Fa-le cu un ondulator sau chiar cu placa, iar apoi da-le cu spuma.Arata senzational happy
Atatea idei am thinking Sper sa iasa bine, orice coafura ai alege happy

6 răspunsuri:
| LollypopMe a răspuns:

Esti la fel ca mine!
Stiu ca bobul simplu nu prea e avantajos. Eu aveam parul lana la genunchi si m-am tuns in bob cu colturi.
E ca un bob, numai ca in stanga si dreapta e mai lung.
Poti sa iti faci si breton daca vrei.
Ai mai putea sa te tunzi in scari.
Adica: in mijloc e mai mult par si pana ajunge in stanga se micsoreaza(modelul iti da o iluzie)
si la fel si in dreapta.
Ar merge doar sa iti faca un breton! happy
Funda?

| hunterr a răspuns:

Pentru a discuta acst subiect imi poti lasa idul tau!

| ChemoshRDB a răspuns:

Nu-ti fa breton si fileaza-te

| NOantidoteX a răspuns:

Roagă doamna/domnișoara de la coafor să-ți dea un catalog din care poți alege. Iar dacă nu găsești nimic care să-ți placă, roagă să ți se prezinte o tunsoare care te-ar prinde bine, cere o părere. Au experiență și teoretic, dumnealor ar trebui să știe cum ți-ar sta bine.

| Elly0504 a răspuns:

Poti sa i te tunzi in scari, cu breton, sau poti sa te tunzi drept si cu breton drept..cateva suvite..cum iti place tie. daca mergi la un salon bun iti va spune ea cum iti sta mai bine. poti doar sa-ti iei din varfuri putin..sa til fileze sper ca te-am ajutat
Funda?

| alissiaalexa explică:

Multumesc tuturor pentru ajutor!:*