| SweetLittleAngel a întrebat:

Heii TPU. am o mica provocare pentru cei pasionati de fashion. Eu am 14 ani iar la scoala / liceu la care merg exista o uniforma... fusta visiniu cam de acest model http://stirileprotv.ro/......guli.html, o camasa albastra si o vesta neagra. Cum as putea sa fac tinuta mai fashion tinand cont ca nu trebuie sa port ciorapi pe sub fusta. De exemplu sa-mi iau ceva peste camasa sau sa port o bluza intr-un anumit fel peste sau sub uniforma... sunt cam in pana de idei. Ma puteti ajuta? multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| DumiY a răspuns:

Buna!
Nu am urmarit sa vad ce fel de fusta ai dar...

Atitudinea conteaza!
Pe langa ca uniforma nu este pe placul tau,nu trebuie sa mai fii si suparata, fii fericita, zambeste, arata asta!

Cauta in magazine, camasi cu diferiti nasturi.

Poarta cateva accesorii:
-o esarfa
-o sapca (chiar daca esti fata) http://hainetari.com/2010/sepci-new-era-sepci-la-moda/
-o bentita
-o curea
-o pereche de cercei care sa iasa cat de cat in evidenta

PS:poti baga fusta in camasa, iar apoi vesta deasura, o esarfa albastra pusa ca si bentita in par sau o fundita
-prinde fundite pe vesta cu un ac de siguranta

Scoala nu este teren pentru flirt, ori podium pentru manifestari vestimentare, incearca sa nu atragi atentia foarte mult in mod negativ.Nu te imbraca colorat, poarta ceva care sa se asorteze cu altceva.

Pa, pa!

| SweetLittleAngel explică:

Nu port ciorapi, port blugi sau colanti
pe sub fusta