| Missie997 a întrebat:

Heii TPU. dupa ce ma dau cu fond de ten si pudra la 1 ora imi luceste fata zici ca am dat cu ulei, ei bine am tenul foarte gras si din cate am citit eu pe net, am vazut ca este un fond de ten Revlon Colorstay de care se vorbeste ca este bun.mie insa mi se pare ca este cam scump si nu am posibilitatea sa ma incadrez in bani si as vrea sa imi recomandati altele care sunt bune la un pret ceva mai acceptabil. De unde le-as putea comanda ( de preferat un site. ) si cum se comanda, in cat timp sa dau banii si ce termen. p.S nu as vrea sa imi iau teapa. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| Porttocalaaa a răspuns:

Salut! Am aceeasi problema ca si tine,dar stai calma exista solutii! Este un fond de ten care se numeste Stay Matte,de la Rimmel London,pe care nici nu trebuie sa il comanzi pentru ca il gasesti usor in magazine (DM, mall, Carrefour, Real, Kaufland etc. ) Este foarte ok si nu are o textura apoasa. Cand ai tenul mai gras de obicei trebuie sa folosesti fonduri de ten mate si pudre la fel. Aa si sa nu uit este la un pret destul de accesibil cam vreo 25-30 de lei sau poate si mai putin.
Sper ca te-am ajutat! Funda? big grin

3 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Mai bine ai folosi o crema pentru tenul gras si prin urmare, va rezista orice fond de ten. Poti folosi un baton corector, caci nu e lichid si nu are acel aspect uleios. Succes!

| AnDr3y123 a răspuns:

Pai, din cate stiu, cremele de fond de ten, se i-au cel mai sigur din farmacii, dar nu stiu sigur, dar macar sa te duci si sa intrebi daca are, si cred ca iti va recomanda farmacista...
Sper ca te-am ajutat.