| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU. Sunt un baiat de 12 ani si vreau sa imi fac suvite albastre. Parul meu este brunet, vreau sa stiu daca am vreo posibilitate sa o fac fara nici un fel de vopsea, si nimic permanent happy Thanks.

Răspuns Câştigător
| lumy4u a răspuns:

Buna,singurul mod sa iti faci suvite albastre e sa iti cumperi un spray de par albastru, e vreo 5- 10 lei,altfel ar trebui sa te decolorezi si sa te vopsesti si este permanent,si nu te lua dupa cei care spun ca nu se vede sprayul pe par brunet,eu am parul negru vopsit si se vede Foarte albastru cand ma dau cu spray. oricum, e cam naspa, se i-a pe maini daca iti atingi parul, pe haine, trebuie sa ai grija!

6 răspunsuri:
| condemnedAntagonist a răspuns:

Poţi să încerci cu spray-uri.Dar nu prea se văd pe păr brunet, decât şaten deschis sau blond.Pe păr brunet,negru,şaten închis, se văd reflexe, nuanţe.
Dacă te decolorezi cu apă oxigenată specială (Există unele mai puţin dăunătoare pentru păr), poţi folosi după albastru de metil, sau vopsea.
Permanente şi semi-permanente sunt toate înafară de spray.
Altceva nu ştiu să existe.

| Laura927 a răspuns:

Doar vopseasad...si atunci greu.

| MetalHead04 a răspuns:

Pe par negru?raised eyebrows pai eu zic sa iti decolorezi cateva suvite si sa le faci cu albastru de metil, albastrul se ia dar blondul ramane.

| DunkelheitBu a răspuns:

La 12 ani rupeam abecedarul.

| Gabryel98 a răspuns:

Esti baiat si vrei sa-ti faci suvite...
Totul e clar!

Si nu vrei sa fie permanent? Incearca cu acuarele...

| Nikapp a răspuns:

Cu Tonic chiar daca nu stii ce-i asta... tine vreo saptamana dar nu-l gasesti in toate magazinele...