| al3ks a întrebat:

Heii TPU! Vreau si eu niste raspunsuri, logic.
Cum pot scapa de punctele de grasime?
de cearcane?
Si sunt baiat. puii mei e vara si o sa port pantaloni scurti. problema este ca am o "padure" pe picioare. are ceva daca ma epilez? big grin

Răspuns Câştigător
mlm
| mlm a răspuns:

In primul rand trebuie sa intelegi DE CE ai puncte de grasime. punctele de grasime apar in momentul in care ai o alimentatie bogata in grasimi si colesterol. astfel, dupa ce vei scapa de ele, dupa o perioada de tip este foarte posibil sa iti apara din nou. ca atare, trebuie in primul rand sa iti schimbi modul de a te hrani. punctele de grasime se scot foarte usor de catre o persoana specializata pe tratamente faciale.Cum sa scapi de cearcane: Ia un castravete proaspat, taie-l in rondele subtiri si tine-le la congelator timp de 30 de minute. Aplica feliile pe zona de sub ochi si lasa-le sa actioneze aproximativ 10 minute. La sfarsit clateste zona cu apa plata. Acest remediu are un efect de calmare si de racorire a pielii.

O alta modalitate de a scapa de cearcane este sa amesteci sucul de catravete cu zeama de lamaie, in cantitati egale. Aplica mixul pe zona afectata, lasa-l sa actioneze timp de 15 minute si clateste cu apa. Foloseste acest tratament timp de o saptamana si vei observa ca vor disparea treptat umflaturile si cercurile de culoare intunecata de sub ochi.Pai nu are nimic daca vrei sa te epilezi,daca tie iti place epilat asta denota ca esti o persoana ingrijita,dar sa nu ai surpriza sa rada lumea de tine, barbatilor le sta bine cu par pe picioare, parerea mea, pentru femei e altfel dar pentru voi e altfel, problema in sine este ca esti liber sa faci ceea ce doresti tu.O zi placuta.MLM.