| LastNight1324235436 a întrebat:

Heii! Vreau sa imi iau un Fond de ten matifiant de la Avon dar nu stiu ce nuanta.De obicei folosesc nuanta Cream a fondului de ten calmant, tot de la Avon.Deci...ce nuanta sa imi iau?

4 răspunsuri:
| kx123 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci rost de o monstra sau sa intrebi o fata care stie sigur, pentru ca nuantele difera. Sau, daca ai o prietena buna, puteti sa va luati amandoua doua nuante diferite, si daca nu sunt bune faceti schimb intre voi, sunt sanse mai mari sa ti se potriveasca.

| AlexAtanasiu a răspuns:

De obicei nuanta fondului de ten se in de la incheetura maini in partea care se vad venele

| Filimon_Dienutza_1995 a răspuns:

Aici este alegerea ta, depinde de ce vrei acel fond de ten. Pistruii, cosuri... acolo ai mai multe nuante si vezi care se potrivește cu tenul tău. happy

| Daniela_Gabriela_Ceuca_1996 a răspuns:

Ar trebui sa iti iei o nuanta deschisa in care sa iti avantajeze perfect trasaturile, dar si sa iti scoata ochii in evindenta, o culoare nici prea inchisa nici prea deschisa. sper ca te-am ajutat :*