| Rosalinda_7768 a întrebat:

Heiii...Am auzit ca inainte de expunerea la soare ca sa ai un bronz frumos poti sa te dai cu ulei de masline. Intrebarile mele sunt :

1. Daca ma dau cu ulei de masline cu protectia solara cand ma mai dau?
2. Cum e mai bine protectia solara sau uleiul de masline?
3. Dati-mi niste sfaturi sa pot obtine un bronz frumos?

Funda!

Răspuns Câştigător
| Bombonika111 a răspuns:

Uleiul de masline este pentru a te bronza mai intens, dar si pentru a te proteja. adica ai cam 2 intr. unul happy
Nu te va ustura pielea, si vei avea un bronz foarte frumos. important este sa nu ai bretele la sutien cand te bronzezi, daca vrei un bbronz frumos. Uleiul de masline atrage soarele catre pielea tahappy
funditabatting eyelashes?

4 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Uleiul de masline straluceste astfel atragand soarele iar tu nu vei obtine un bronz sanatos ci unul accelerat care in timp se va vedea( imbatranire prmatura a pielii, pete maronii de soare, chiar cancer de piele). Cu protectie solara, obtii mai greu un bronz, insa unul sanatos nedaunator pielii. Parerea mea e sa abandonezi ideea uleiului de masline daca u doresti sa te prajesti la propriu. Un factor de protectie de 20-30(depinde de culoarea pielii tale ar fi ideal)

| Cameliaa12 a răspuns:

Http://www.frumusele.ro/......-solare/89 scrie aici ceva despre uleiul de ovaz, mai bun decat cel de masline cica :)

| Deutzeuh a răspuns:

Cand stai la soare daca vrei a te bronzezi te dai cu ulei. dar cand vrei sa te opresti din bronzat si intri in apa ca de ex, te dai cu protectie solara:*

| RappaDanny a răspuns:

Vrei bronz frumos sau protectie?
asta depinde de ce vrei
daca te-ai dat cu ulei de masline nu te mai dai si cu protectie.
e alegerea ta, ceea vrei si ce iti doresti. eu ti-am dat un sfat