| Loredana184 a întrebat:

Heiii TPU!
Vreau sa ma vopsesc un ciocolatiu aramiu, dar problema este ca eu sunt bruneta momentan. cum credeti ca as putea sa ma decolorez si cu ce anume? am parul lungut, e pana la spate, merita sa ma decolorez? am auzit ca strica tare firul de par.

4 răspunsuri:
| Fiorella18 a răspuns:

Nu te decolora singura, sub nici o forma! mergi la salon daca neaparat vrei aceasta schimbare, altfel risti sa ai rezultate dezastruoase si par distrus. Din cate stiu se face decapaj (scoaterea pigmentului vopselei din par) si vopsire in nuanta dorita. Oricum, parul va fi putin afectat, asa ca gandeste-te bine. Intreaba si coafeza ce ar fi mai bine.

| YoannahKlaudia a răspuns:

Buna! Mi-am decolorat parul pentru a ma face blonda si din experienta personala iti sugerez sa nu te decolorezi, mai ales daca tii la parul tau. Indiferent de ce oxidant folosesti, oricat de slab ar fi tot dauneaza. Incearca sa te vopsesti fara decolorare dar sfatul meu e sa il lasi asa. Dupa decolorare parul meu s-a degradat, se rupea de la jumatate si a devenit foarte aspru, in conditia in care m am vopsit la salon. Poti sa incerci sa te decolorezi pe cale naturala folosind zeama de lamaie. Poti citi mai multe aici http://www.divahair.ro/......neficiile! Bafta! :*

| Costache_Teodora_1989 a răspuns:

Si eu sunt bruneta, stiu cum e. am gasit un decolorant super tare. uite link-ul https://www.facebook.com/tratamentkeratinapar. se numeste collor-off, si nu arde deloc parul! bafta

| Janetthe a răspuns:

Daca incerci un decolorant pentru parul tau trebuie unul slab (2%) dar ai grija cum il folsesti si daca parul tau este sensibil iti recomand sa ne te da-i! decolarant poti gasi la supermarketuri sau chiar la farmacie happy