| anonim_4396 a întrebat:

In legatura cu unghiile false cu gel.Cate saptamani trebuie tinute? Odata aplicat gelul nu se mai pot dezlipi de pe unghie?

Răspuns Câştigător
| xJess a răspuns:

Depinde cat de buna este calitatea. Eu mi-am tinut unghiile aproape o luna, cand mi le-am facut la mall, iar cand mi le-am facut la o persoana care nu avea nici-o treaba cu domeniul acesta, m-au tinut 2 zile. Ai grija unde ti le pui, cu ce lipici ti le lipeste, ca daca sunt de proasta calitate, mai bine renunti!
Nu gelul se dezlipeste, asta doar daca nu iti pui direct gel pe unghie. S-ar putea sa ti se dezlipeasca unghia falsa in caz ca nu le ingrijesti, sau in caz ca nu au fost puse corect, si a intrat aer sub unghie.