| Andreeaanon a întrebat:

Azi mi-am pus unghii cu gel,fara tipsuri, doar constructie. unghiile mele naturale erau foarte scurte si cand mi.a aplicat gelu si m-a pus sa bag mainile la UV m.au ars rau ..cand mi le-a pilit mi.a sangerat putin langa unghie din cauza pilei. whatever.mi.a trecut.iar dupa cateva ore, am ajuns acasa si ma dor ingrozitor..nici nu pot sa le ating.ce este de facut? oare nu mi le.a pus bine? de ce ma dor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Beautifullady189 a răspuns:

Scoatele cu ceva... daca vrei iti dau o idee marfa...Deci mai intai le lesi sa creasca sau asa mici (cum ai preferintele) apoi (aici e partea marfa) iei o bucatica de ziar o uzi, te dai cu lac pe unghii si imediat (ca sa nu se usuce) pui bucata de ziar si tii apasat bine..si la urma ai sa vezi ce a iesit (SURPRIZAAA!). Sper ca-ti place. Funda?

| Andreeaanon explică (pentru Beautifullady189):

Marfa raspuns :X. Esti genialaa. :X. raised eyebrows [Mai bine nu raspundeaiwinking ]

| Andreeaanon explică (pentru Beautifullady189):

Si-mi trece durerea, nu.i asaa:X? raised eyebrows. Las.o baltaa:*