| anonim_4396 a întrebat:

Hello! As vrea sa`mi fac o schimbare de stil si ma gandeam sa imi fac breton.Am fata putin rotunda dar mai mult ovala, ochii verzi-caprui, parul ondulat si ma gandeam sa imi fac un breton drept, lung cam pana la ochi ca sa il pot da si intr-o parte si foarte filat pentru ca nu imi place bretonul prea des.(bineinteles ca va trebui sa folosesc placa in fiecare zi avand in vedere ca am parul ondulat)Ce ziceti mi-ar sta bine?

2 răspunsuri:
| zuzulover a răspuns:

Parerea mea de nespacialist suna cam asa:nu ti-ar sta bine.in primul rand ai fata rotunda si un breton drept iti ia mai tare din lungimea fetei si nu face nimic altceva decat sa ti-o faca mai rotunda si...nu e prea de dorit:p mai ales ca ti-ai exprimat dorinta de a ti-l face pana deasupra de sprancene, hmm, mai grav:p. iar faptul ca ai parul ondulat si necesitatea folosirii unei placi zilnic(banuiesc) ti l-ar distruge si nu te-ai alege decat cu un par nesanatos si o fata mai rotunda decat ti-ai dori:p(sa nu se inteleaga gresit, n-am nimic cu fetele rotunde:p doar ca o forma ovala e mai placuta la vederetongue). de ce nu incerci sa ti faci un breton mai lung,"intr-o parte"? si eu am fata rotunda si un astfel de breton posed si eu:p si mie mi l-a recomandat un stilist f bun.ai putea incerca!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine e sa te convingi singura. Fa-ti cont aici: http://www.taaz.com/makeover.html, pune-ti o poza cu tine in care ai parul prins la spate si incearca o coafura asemanatoare cu ceea ce-ti doresti si vei vedea daca e sau nu pe gustul tau.