| anonima_6654 a întrebat:

Hello.As vrea si eu sa ma bronzez cat mai repede, dar problema e ca mama nu ma lasa la solar.Am incercat cu crema autobronzanta dar nu tine bronzul mult.Imi puteti da cateva solutii?

5 răspunsuri:
| Lorelai a răspuns:

Du-te si stai undeva la soare...

| ViseColorate_4467 a răspuns:

Solarul e cancerigen de piele, asa ca nici sa nu te gandesti sa mergi vreodata.
poti sa incerci diferite creme nuantatoare sau sa mergi la diferite saloane, unele dintre ele au aparate speciale pentru bronzat.Insa cel mai bine ar fi sa astepti pana la vara pentru a te bronza sanatos si uniform.de asemenea bronzul natural tine mai mult.

papa:*

| Anda_5509 a răspuns:

Cel mai bine e sa astepti sa vina vara, sa te bronzezi natural! Ce Dumnezeu, mai sunt 2 luni.
Solarul e cancerigen.Chiar vrei sa arati bine, si sa te alegi cu un cancer de toata ffrumusetea?! Numai folosii tot felul de porcarii de creme, nu fac decat sa ti imbatraneasca pielea.

| Desirable a răspuns:

Daca nu poti astepta pana la vara, poti sa mergi la unele saloane unde exista un sistem de bronzare organica, adica se pulverizeaza o solutie organica pe corp cu un aparat special, ce coloreaza instant pielea. Aici gasesti mai multe detalii http://www.eva.ro/......13135.html

| ghitza_1232 a răspuns:

Ca sa iti reziste mai mult timp bronzul cu autobronzant, atunci acesta trebuie aplicat atunci cand ai iesit de la dus, si gelul de dus obisnuit sa il schimbi cu un gel de dus nuantzator (gasesti la avon un astfel de gel de dus). Sper ca te-am ajutat happy