| guritadulce7865 a întrebat:

Peste cateva zile plec la mare si as vrea sa-mi i-au o crema autobronzanta, insa n-am mai folosit pana acum. Daca ma dau cu ea si stau la soare presupun ca o sa ma bronzez mai repede.Cat tine bronzul? Ca cel pe care il am daca folosesc o crema de protectie?

3 răspunsuri:
| BRoxana a răspuns:

Crema autobronzanta,e pentru atunci cand nu vrei sa stai la soare, cu ea te dai si automat te bronzezi nu trebuie sa stai la soare, eu asa stiu, eu nu o recomand, nu stiu sincer cat tine bronzul da nu cred ca mai mult de 3-4 zile,in general este folosita cand de exemplu ai un eveniment(o nunta,banchet,botez,majorat) si nu ai avut timp sa stai la soare sau la solar,in schimb daca vrei sa te bronzezi la soare, eu iti recomand o crema pentru accentuarea bronzului, este la avon, daca mergi la mare oricum te bronzezi deci nu are rost, oricum nu tine mult.

| alessia5158 a răspuns:

Crema autobronzata se foloseste fara a fi nevoie de expunerea la soare--- este un bronz artificial, uneori cu pete mai inchise pe piele! Autobronzantul nu are rolul de a potenta efectul expunerii la soare. Deci, NU se foloseste la plaja!

La plaja se foloseste crema de protectie care nu permite radiatiilor sa-ti "arda " pielea. Crema permite bronzarea pielii in mod natural.

| bzbzbz a răspuns:

Daca tot o sa stai la soare nu-ti recomand autobronzantele deoarece lasa niste pete groaznice pe piele care nu trec decat in cateva zile. stai la soare si vei avea un bronz frumos si uniform. da-te cu ulei accelerator