| alina_3586 a întrebat:

HELLO dati-mi va rog idei de un make up frumos si usor de facut...pentru o rochie alb cu negru...plizz ajutati-ma funditaA.

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| ƊöℓǨƐ a răspuns:

Hello.^^
Eu cred ca un make up de zi ar merge f.bine.
http://www.youtube.com/watch?v=ZxHXG41HZMU

| BiancaStoran a răspuns:

La ochi asi zice sa te machiezi cu gri, pentru ca griul este combinatia perfecta pentru rochia ta sobra, dar care atrage atentia.Pentru buze asi zice un roz cat de tipator se poate pentru a atrage toata atentia asupra ta,deoarece la culorile acelea reci sa adaugi o culoare calda este combinatia perfecta,in timp ce iti da un look de star rock, in acelasi timp iti da si multa, multa eleganta. Ceau!

| ralu_1668 a răspuns:

Culorile naturale merg de munune.pe pleoapa dai cu un maro un pic mai inchis continui pe arcada cu un crem,un eye liner negru si rimel,in coltul ochiului te dai cu nuanta de pe arcada crem iti va lumina ochiul un ruj roz pal si esti ca noua,nu uita sa incepi cu baza fond de te pe fata,gat si decolteu urmat de corector sub ochi, pe pleoapa superioara, pe buze(va rezista rujul mai mul0 si in locuri in care vrei sa corectezi gen cosuri pete etc, si la urma pudra, incepi machiajul si distractie placuta

| YoPOFOleTz a răspuns:

Date la colturile ochiului cu alb dar sa se observe apoi restul cu negru vei fi minunata nu stiu dac ai inteles dar oricum e fain laughing